panipozyczka.pl

Pieniądze nawet w 15 minut

MASZ
PYTANIA?

Pożyczaj odpowiedzialnie

Decyzja o pożyczeniu pieniędzy od firmy pożyczkowej powinna być poprzedzona długimi rozważaniami i dokładną analizą naszej sytuacji. Należy zastanowić się, czy nas cel wart jest podejmowania tak poważnych zobowiązań. Odpowiedzmy sobie również, czy mamy szansę spłacić zobowiązanie.

Nie wykluczone, że pożyczka okaże się jedną z lepszych decyzji w naszym życiu. Niekiedy szybki zastrzyk gotówki pomaga nam wybrnąć z poważnych kłopotów. Nie należy jednak podejmować decyzji pochopnie i pożyczać jedynie wtedy, kiedy nie widzimy innego skutecznego rozwiązania naszej sytuacji. Na nowy telewizor znacznie lepiej jest oszczędzać własne oszczędności. Jeżeli jednak mamy cel, który nie cierpi zwłoki, powinniśmy poszukać najbardziej atrakcyjnej oferty pożyczki. Odpowiedzialne pożyczanie wiąże się również z poszukiwaniem optymalnych ofert. Jeżeli jeszcze nigdy nie pożyczaliśmy pieniędzy, mamy możliwość skorzystania z promocji dla nowych klientów firm pożyczkowych. Wiele firm chcąc zdobyć nowych klientów oferuje im pierwszą pożyczkę za darmo. Jeżeli pożyczka zostanie spłacona terminowo, klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat z jej tytułu. Oznacza to, że firma za pierwszym razem nie pobiera prowizji, a my spłacamy jedynie taką kwotę jaką pożyczyliśmy. Odpowiedzialne pożyczanie to również uważne czytanie wszystkich dokumentów, które podpisujemy. Jeżeli treść umowy nie jest dla nas jasna, nie powinniśmy jej podpisywać.

Klienci, którzy poważnie traktują kwestię swoich finansów starają się dopasować kwotę i czas spłaty pożyczki do swoich możliwości. Takie podejście pozwala im zaoszczędzić wiele stresu i czerpać z pożyczki jedynie same korzyści. Należy iść za ich przykładem.

Określenie kwoty pożyczki, która jest nam potrzebna, a także terminu jej spłaty jest niezmiernie ważne. Pozwoli nam to wiele zaoszczędzić. Mowa tu zarówno o funduszach, jak i dodatkowym stresie. Jeżeli zastanawiamy się nad pożyczką i mamy już określony cel, zastanówmy się jaka jest jego wartość. Powinniśmy pożyczyć nie mniej i nie więcej niż jest to nam potrzebne. Powinniśmy mieć świadomość, że jeżeli pożyczymy więcej niż nam tego rzeczywiście potrzeba, kwota naszej pożyczki będzie większa. A tego byśmy nie chcieli. Nie warto podawać również sumy zbyt małej, która nie pozwoli nam zrealizować naszego celu. Kolejną kwestią, nad którą powinniśmy się pochylić jest sprawa terminu spłaty naszej pożyczki. Zazwyczaj w pierwszych chwilach jesteśmy bardzo optymistyczni i podajemy termin zbyt krótki. W efekcie bardzo stresujemy się ciągle zbliżającym się terminem spłaty i zastanawiamy się, czy uda nam się do tego czasu zdobyć pieniądze. Zbyt długi termin spłaty pożyczki, podobnie jak jej zbyt wysoka kwota wiąże się ze zwiększeniem kosztów naszego zobowiązania.

Nasza pożyczka to nie tylko kwota, którą firma pożyczkowa przelała na nasze konto. Powinniśmy być świadomi, że przyjdzie nam zapłacić więcej. Ze wszystkimi kosztami pożyczki należy się zapoznać przed podpisaniem umowy. Oszczędzimy sobie w ten sposób wielu niespodzianek.

Z kosztami pożyczki każdy z nas powinien zapoznać się przed podpisaniem umowy z firmą pożyczkową. Wszystkie informacje na ten temat, znajdziemy zarówno w regulaminie pożyczkodawcy, jak i w umowie, którą podpisujemy. Powinniśmy pamiętać, że jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości odnośnie treści podpisywanej umowy, powinniśmy je rozwiać. Warto jest obliczyć koszty naszej pożyczki w obecności pracownika firmy pożyczkowej, co pozwoli nam na wyjaśnienie ewentualnych nieporozumień. Jeżeli po podpisaniu umowy okazało się, że błędnie ją zrozumieliśmy, a od tej pory nie minęło jeszcze czternaście dni, mamy możliwość rezygnacji z pożyczki. Każdy pożyczkodawca powinien być świadom, że oprócz kwoty, którą pożyczył będzie musiał spłacać także prowizje dla pożyczkodawcy (firmy pożyczkowe muszą na czymś zarabiać), a także inne opłaty – na przykład odsetki karne, jeżeli przekroczymy termin spłaty pożyczki. Niekiedy do ceny pożyczki dolicza się również jej ubezpieczenie. W niektórych firmach jest ono obowiązkowe, w innych natomiast nie. Sprawdźmy jak wygląda sytuacja u naszego pożyczkodawcy.

Zanim wybierzemy firmę, w której będziemy ubiegać się o pożyczkę, powinniśmy sprawdzić jakie wymagania ma ona wobec swoich klientów. Niekiedy może się okazać, że nie spełniamy kryteriów danego pożyczkodawcy, warto jest się o tym przekonać zawczasu.

Firmy pożyczkowe podobnie jak banki posiadają kryteria, który musi spełniać klient, który ubiega się o pożyczkę. Różnicą jest jednak fakt, że kryteria te w przypadku instytucji pozabankowych są znacznie łagodniejsze. Oznacza to, że tego rodzaju firmy często udzielają pożyczek także tym klientom, którzy otrzymali od banku odmowną odpowiedź. Każdy pożyczkodawca ma możliwość ustalenia swoich własnych wymagań wobec klientów, jednak w większości przypadków się one pokrywają. Wszyscy pożyczkodawcy będą oczekiwali od swoich klientów ukończenia osiemnastego roku życia. Niektóre firmy chcą, żeby klient posiadał ukończone lat dwadzieścia. Jeszcze inni pożyczkodawcy mają górny limit wieku – oznacza to, że na przykład nie udzielają pożyczek osobom, które ukończyły siedemdziesiąt lat. Wymogiem firm pozabankowych jest także obywatelstwo polskie. Niektórzy pożyczkodawcy decydują się na udzielanie pożyczek osobom, które nie posiadają stałego dochodu, jednak są to sytuacje marginalne (pożyczki takie są wówczas odpowiednio droższe). Większość firm będzie oczekiwała od nas potwierdzenia stałych źródeł dochodu – umowy o pracę, umowy zlecenie lub choćby umowy o dzieło.